Projektowanie zabezpieczeń technicznych

Realizujemy projekty z każdego najbardziej wymagającego zakresu zabezpieczenia techniczno-organizacyjnego i branż pokrewnych. Jesteśmy ekspertami w zakresie projektowania systemów sygnalizacji zagrożeń, okablowania strukturalnego, organizacji ochrony fizycznej (osobowej), systemów ochrony informacji niejawnej, zarówno w zakresie technicznym, jak i organizacyjnym.
Nasze projekty to nie tylko pełna dokumentacja techniczna zgodna z wymaganiami ustawowymi, ale także wytyczne organizacyjne i procedury eksploatacji zgodne z normami polskimi, europejskimi oraz obowiązującymi aktami prawnymi tj. ustawą o ochronie osób i mienia, ustawą o ochronie informacji niejawnych, ustawą o ochronie danych osobowych. Decydując się na nasze usługi macie Państwo pewność, że rozwiążemy problem zabezpieczenia profesjonalnie, zgodnie z przepisami i prawem oraz wymaganiami normatywnymi. Potwierdzeniem kompetencji naszej firmy są autoryzacje czołowych producentów i dystrybutorów systemów sygnalizacji zagrożeń.

Systemy alarmu włamania i napadu

Kompleksowe zabezpieczenie przed włamaniem i napadem realizowane jest w oparciu o technologie czołowych producentów branży firm Aritech, Rokonet, SATEL, DSC itd… Systemy antywłamaniowe projektujemy zarówno na bazie central hybrydowych umożliwiających integrację systemową wielu różnych systemów alarmowych i sterowania, jak i wielofunkcyjnych central alarmowych.

Systemy sygnalizacji pożaru

Techniczną sygnalizację alarmu pożaru realizujemy w oparciu o produkty czołowych producentów, dobierając adekwatne technologie do poziomu zagrożenia i potrzeb obiektu. Projektujemy systemy w oparciu o rozwiązania technologiczne firm Schrack, Polon-Alfa i innych. Projektujemy systemy o zawansowanej technologii analogowej, jak i systemy konwencjonalne. Nasze projekty uzupełniamy systemami sterowania automatyką pożarową tj. oddymiania, sterowania pożarowego, ewakuacji, stałe instalacje gaśnicze itd.

Systemy kontroli dostępu ACC

Techniczną organizację dostępu realizujemy w oparciu o systemy zabezpieczeń firmy SATEL, DSC itp. W koncepcji zabezpieczenia rozważamy klasę dostępu zabezpieczeń uwzględniamy zarówno ochronę dostępu opartą o PIN kody, jak i rozwiązania oparte na identyfikacji biometrycznej np. kształtu dłoni, odcisku palca itd.

Systemy zabezpieczeń elektromechanicznych

Systemy zabezpieczenia elektromechanicznego realizujemy w oparciu o rozwiązania wyspecjalizowanych producentów. Cechą charakterystyczną naszych rozwiązań jest stosowanie systemów aktywnej ochrony tj. integracja systemów elektronicznego zabezpieczenia z urządzeniami elektromechanicznymi np. elektrozaczepami, blokadami mechanicznymi, zamkami blokowymi. Realizujemy projekty zgodnie z wymaganiami Związku Ubezpieczycieli Niemieckich VdS.

Systemy ewakuacyjne

Systemy ewakuacji i antypanikowe są nieodzownym elementem zabezpieczenia obiektów, gdzie zagrożenia ze względu na wielkość i architekturę oraz wymagania prawne zmuszają do zastosowania tego typu systemów.

Systemy integrujące i zarządzania automatyką BMS

Systemy zintegrowane stanowią nieodłączny element zarządzania technicznego oraz wizualizacji procesów bezpieczeństwa. W proponowanych rozwiązaniach stosujemy najbardziej zaawansowane technologie integracji sprzętowej i programowej, umożliwiającej praktycznie całkowitą integrację systemów zabezpieczenia technicznego i automatyki obiektu.

System bezpieczeństwa pozwala integrować i monitorować zagrożenia przestępcze i także wynikające z infrastruktury technicznej i środowiska obiektu, takie jak wentylacja i klimatyzacja, zanik zasilania, sterowanie oświetleniem, windami itd.

Wybór technologii, w jakiej zostanie wykonany system alarmowy, determinuje skuteczność ochrony obiektu oraz efekt użytkowy i funkcjonalny, a w konsekwencji – koszty realizacji.

TOP